Pielegnacja

Pielegnacja

Pielegnacja psa

Wypielęgnowanie psa jest wartym uwagi elementem nie tylko z perspektywy dbałości o higienę naszego pupila, ale także z tego względu, że jeżeli nasz szczeniak będzie brudny, cały brudny będzie i nasz dom czy mieszkanie. Zróbmy zatem zabiegi pielęgnacyjne naszego psa nie tylko dla niego samego, ale również a nawet i przede wszystkim dla nas.http://budmax.co.pl/drzwi-warszawa/drzwi-wewnetrzne.html Jest to niesamowicie istotne chociażby w momencie, kiedy w naszym obiekcie mieszkalnych, w którym na stałe przebywa pupil w postaci psa jest również małe dziecko. Na psiej sierści czy łapach może nagromadzić się wiele rozlicznych zarazków i drobnoustrojów. Warto pamiętać zatem o tym, że pies musi być regularnie pielęgnowany, czyszczony i kąpany dokładnie tak samo jak człowiek.

Trzeba także czesać jego sierść. Wszystko to natomiast wiąże się z koniecznością postawienia na specjalne akcesoria do tego celu służące. Przejdźmy po krótce do opisu najważniejszych rodzajów zabiegów, jakim powinny być poddawane nasze pieski. Po pierwsze kąpiel. W tym aspekcie nie ma wyjątku – trzeba zainwestować w odpowiednio skomponowane swym składem preparaty przeznaczone stricte do pielęgnacji psa. Nie wystarczy sama woda, aby usunąć bakterie i zarazki a przede wszystkim potężny brud i osad, a także kurz oraz inne drobnoustroje, jakie gromadzą się w sierści naszego kochanego włochacza.

W końcu pies przebywa najczęściej na powietrzu, a zatem tarza się w błocie, piasku, chodzi po deszczu czy śniegu itd. Nie wiadomo gdzie był i co wąchał na ostatnim spacerze, zatem warto byłoby postawić na specjalistyczne preparaty do pielęgnacji naszego pupila, które zapewnią jego świeżość i ładny zapach. Tym samym nie pobrudzi nam mebli, a także będzie mógł zostać być swobodnie wpuszczony do środka domu. Warto wiedzieć również, że szczególnie drogie rasy psów wymagają zainwestowania dodatkowo także w wyselekcjonowane specjały do czyszczenia sierści tychże ras. Nie mogą to być zupełnie przypadkowe produkty kosmetyczne. Nie stosujmy także tych samym żeli czy płynów do kąpieli jakie stosujemy my, bowiem pies może dostać reakcji uczuleniowej i drapać się. Warto wspomnieć o bardzo dobrze działających, bo gruntownie oczyszczających z brudu szamponach dla psów, które są niezbędnymi akcesoriami z tego względu, że pies ma duże owłosienie, które nie tylko trzeba systematycznie czyścić, ale które także musi zostać w odpowiedni sposób wypielęgnowane, aby należycie lśniło.

Warto także poradzić się specjalisty – weterynarza znającego się na rasach psów, o których mowa, jaki typ akcesoriów do czyszczenia i strzyżenia wybrać. Musimy wiedzieć jakiego typu jest sierść naszego pupila – czy nie za sztywna, albo wręcz odwrotnie bardzo delikatna i dopiero na tejże podstawie decydować się na ściśle określone akcesoria takie jak szczotki. Szczotki też muszą bowiem mieć odpowiednio dopasowane owłosienie. Ostatnio bardzo modne stały się nawet salony fryzjerskie, na które trend przyszedł do nas z zachodu, ale niewątpliwie za jakiś czas będzie to już standard, że pies tak jak człowiek zasiądzie na fotelu fryzjerskim.

Artykuł dzięki: znizkinaocac.pl